Tomanek liniowy zasilacz tranzystorowy ULPS do przetworników dźwięku

 • szt.
 • Cena netto: 894,31 zł 1 100,00 zł

Tomanek ULPS KD502 - Liniowy zasilacz tranzystorowy ULPS (Ultra Linear Power Supply) do przetworników dźwięku (wersja tranzystorowa KD502) z adapterem zasilania do Lumin

Tomanek ULPS KD502 - Liniowy zasilacz tranzystorowy ULPS (Ultra Linear Power Supply) do przetworników dźwięku (wersja tranzystorowa KD502) z adapterem zasilania do Lumin
 
Zmodernizowany zasilacz tranzystorowy ULPS został wyposażony w nową, autorską obudowę, zapewniającą jeszcze lepsze chłodzenie oraz wytrzymałość mechaniczną.
Zbudowany jest w oparciu o dedykowany do zastosowań audio transformator toroidalny, wyposażony w ekran magnetyczny i elektryczny, dzięki czemu pozostałe elementy zasilacza są chronione przed zakłóceniami powstającymi wokół pracującego transformatora. Transformator posiada ponadto środek zalany żywicą, jest wykonany w oparciu o najwyższej klasy, mierzone laboratoryjnie komponenty. Impregnacja i kontrola w poszczególnych fazach produkcji gwarantuje cichą pracę i najwyższe parametry elektryczne.
Za stabilizację napięcia wyjściowego odpowiada układ zbudowany w oparciu o kultowy, kapeluszowy tranzystor KD502 produkcji TESLA, przewyższający wielokrotnie parametrami i jakością wszystkie współczesne zamienniki ze wschodu.
Układ stabilizacji zabezpieczony jest przed zwarciem. W momencie pojawienia się zwarcia układ "usypia" nie powodując nadmiernej, szkodzącej emisji ciepła i niepotrzebnego przegrzewania się elementów. Po ustąpieniu zwarcia zasilacz automatycznie przechodzi do normalnego trybu pracy.
Filtry to najwyższej jakości kondensator elektrolityczny do zastosowań audio oraz kondensatory poliestrowe i polipropylenowe.
Mostek prostowniczy o obciążalności 10 A zapewnia zasilaczowi bezproblemowy start (wytrzymuje duży prąd rozruchowy, który płynie przez układ w momencie załączenia zasilania - ładowanie kondensatora elektrolitycznego o bardzo dużej pojemności).

Zasilacz posiada zabezpieczenia po stronie AC w postaci bezpiecznika szklanego 5 x 20mm 1 A oraz wbudowane zabezpieczenia po stronie DC przeciwzwarciowe oraz termiczne (automatyczne).

Zasilacz jest zamknięty w solidnej aluminiowej obudowie w kolorze czarnym lub srebrnym. Front szczotkowany.

Przewód wyjściowy DC który dołączamy do zasilacza jest dodatkowo umieszczony w oplocie poliestrowym, dzięki temu mamy większą wytrzymałość mechaniczną przewodu ale także ekstrawagancki wygląd.

W zestawie z zasilaczem dołączony jest adapter zasilania, który należy wmontować w miejsce gniazda zasilania Lumina. Na życzenie klienta możemy dokonać montażu w naszym serwisie (usługa bezpłatna przy zakupie zasilacza do Lumin). 

Specyfikacja techniczna:

 • Wejście: 230 V AC, 50 Hz, 130 mA
 • Wyjście: Lumin V DC stabilizowane, 3 A max.
 • Wymiary obudowy (mm): 
 • Waga: ok. 1,5 kg
 • Długość przewodu po stronie AC: 150 cm
 • Długość przewodu po stronie DC: 100 cm
 • Zabezpieczenia po stronie AC: bezpiecznik szklany 5 x 20 mm 1 A (zintegrowany z gniazdem wejściowym 230 V)
 • Zabezpieczenia po stronie DC: wbudowane przeciwzwarciowe oraz termiczne (automatyczne)
 • G w a r a n c j a: 24 miesiące