Tomanek ULPS MAX HIGH POWER - zasilacz do przetworników dźwięku

 • Dodaj recenzję:
 • Dostępność: Jest Jest  (4 szt.)
  Czas realizacji: 1-4 dni roboczych
 • szt.
 • Cena netto: 772,36 zł 950,00 zł

Tomanek ULPS MAX High Power wysokiej jakości mini liniowy zasilacz Ultra Linear Power Supply do wszelkich urządzeń Audio np. DAC-e, gramofony, CD, DVD, preampy, przedwzmacniacze, mikrokomputery, streamery, routery. Zapewnia stabilne zasilania oraz posiada skuteczne filtry.

Tomanek model ULPS MAX High Power Ultra Linear Power Supply (wersja na układzie NTE7239)

Ultra liniowy zasilacz Tomanek ULPS MAX High Power został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w urządzeniach audio (DAC, streamer, mini komputer, gramofony, preamp, wzmacniacz) które mają duże zapotrzebowanie na moc zasilania i jest on alternatywą dla standardowych zasilacz impulsowych dodawanych przez producentów tych urządzeń.

Tomanek ULPS MAX High Power może być zastosowany w każdym w każdym rządzeniu wymagającym zasilania 5V-30V DC (obciążalność zależna od napięcia wyjściowego, od 5A dla 5V do 1,2A dla 30V).

Zasilacz ULPS mini zbudowany jest w oparciu o transformator toroidalny, jedne z najlepszych transformatorów do zastosowań audio.

Za stabilizację napięcia wyjściowego odpowiada wysokiej jakości kostka NTE7239, która zapewnia idealnie stałe napięcie wyjściowe w całym zakresie obciążalności zasilacza, charakteryzując się przy tym bardzo niskim poziomem szumów. Filtry to najwyższej jakości kondensator elektrolityczny o pojemności 33 000 uF do zastosowań audio oraz kondensatory wygładzające - tantalowe oraz ceramiczne.

Mostek o obciążalności 10A zapewnia zasilaczowi bezproblemowy start (wytrzymuje duży prąd rozruchowy, który płynie przez układ w momencie załączenia zasilania- ładowanie kondensatora elektrolitycznego o bardzo dużej pojemności).

Zasilacz posiada zabezpieczenia po stronie AC w postaci bezpiecznika szklanego 5 x 20 mm 1A oraz wbudowane zabezpieczenia po stronie DC/AC przeciwzwarciowe oraz termiczne (automatyczne).

Zasilacz jest zamknięty w ekskluzywnej obudowie Galaxy z srebrnym lub czarnym szczotkowanym frontem i bokami obudowy wykonanym z aluminium a pokrywy wykonane ze stali. Dzięki temu zasilacz nie tylko posiada efektowny wygląd ale także posiada większą skuteczność oddawania ciepła podczas pracy co przekłada się na jego wyższą wydajność.

Przewód wyjściowy DC który dołączamy do zasilacza wykonany jest z czystej miedzi i umieszczony jest w oplocie poliestrowym, dzięki temu mamy większą wytrzymałość mechaniczną ale także ekstrawagancki wygląd.

Składając zamówienie należy podać jakie napięcie i prąd obciążenia ma oryginalny zasilacz oraz jaki jest rozmiar złącza zasilającego przetwornik (przydatna będzie również informacja jaki model przetwornika będzie zasilany). Na podstawie tych informacji zostanie skonfigurowany i dostarczony zasilacz.

Oprócz czysto indywidualnego doboru parametrów zasilacza ULPS mini, można go nabyć w wersjach skonfigurowanych do przetworników z poniższej listy:

http://tomanek.net.pl/webpage/lista-zastosowan-zasilaczy-tomanek-ulps.html

Specyfikacja techniczna:

 • Wejście: 230VAC, 50Hz, 130 mA
 • Wyjście: 5V-30V DC stabilizowane (obciążalność zależna od napięcia)
 • Wymiary obudowy (mm): 190 x 135 x 90
 • Waga: ok. 2 kg
 • Długość przewodu po stronie AC: 150 cm
 • Długość przewodu po stronie DC: 100 cm
 • Zabezpieczenia po stronie AC: bezpiecznik szklany 5 x 20 mm 1A
 • Zabezpieczenia po stronie DC/AC: wbudowane przeciwzwarciowe oraz termiczne (automatyczne)
 • G w a r a n c j a: 24 miesiące