Tomanek ULPS USB - zasilacz USB do przetworników audio

  • Dostępność: Czas realizacji 1-7 dni Czas realizacji 1-7 dni
  • Cena netto: 487,80 zł 600,00 zł
Tomanek ULPS USB - Zasilacz przeznaczony do zasilania przetworników, które fabrycznie są przystosowane do zasilania z portu USB komputera.

model ULPS USB

Ultra Linear Power Supply USB (wersja tranzystorowa KD3055)

Zasilacz ULPS USB przeznaczony jest do zasilania przetworników, które fabrycznie są przystosowane do zasilania z portu USB komputera. Można nim również zasilać przenośne dyski twarde, które nie posiadają możliwości zasilania z zewnętrznego zasilacza. Zastosowanie ULPS USB eliminuje zakłócenia obecne w zasilaniu impulsowym USB komputera poprzez „odcięcie” zasilania USB, „przepuszczenie” sygnału i zasilenie urządzenia liniowym napięciem z zasilacza. Podłączenie zasilacza zrealizowane jest za pomocą podwójnego gniazda USB typu "A" umieszczonego w tylnej części zasilacza: do górnego gniazda oznaczonego "DEVICE" podłączamy zasilane urządzenie, do dolnego gniazda "PC" podłączamy komputer.

Zasilacz zbudowany jest w oparciu o dedykowany do zastosowań audio transformator toroidalny, wyposażony w uziemiony ekran magnetyczny, dzięki czemu pozostałe elementy zasilacza są chronione przed zakłóceniami powstającymi wokół pracującego transformatora. Transformator posiada ponadto środek zalany żywicą, jest wykonany w oparciu o najwyższej klasy, mierzone laboratoryjnie komponenty. Impregnacja i kontrola w poszczególnych fazach produkcji gwarantuje cichą pracę i najwyższe parametry.
Zastosowany transformator produkuje firma Toroidy.pl, uznany również w branży audio dostawca transformatorów. Zakłócenia sieciowe, obecne w niemalże każdej instalacji elektrycznej, są blokowane przez indukcyjno- pojemnościowy filtr umieszczony na wejściu 230V. Za stabilizację napięcia wyjściowego odpowiada układ zbudowany w oparciu o kultowy, kapeluszowy tranzystor KD3055 produkcji TESLA, przewyższający wielokrotnie parametrami i jakością wszystkie współczesne zamienniki ze wschodu. Układ stabilizacji zabezpieczony jest przed zwarciem. W momencie pojawienia się zwarcia układ "usypia" nie powodując nadmiernej, szkodzącej emisji ciepła i niepotrzebnego przegrzewania się elementów. Po ustąpieniu zwarcia zasilacz automatycznie przechodzi do normalnego trybu pracy. Filtry to najwyższej jakości kondensator elektrolityczny o pojemności 33 000 uF do zastosowań audio oraz kondensatory poliestrowe i polipropylenowe. Mostek w postaci 4 diod prostowniczych o obciążalności 15A każda zapewnia zasilaczowi bezproblemowy start (wytrzymuje duży prąd rozruchowy, który płynie przez układ w momencie załączenia zasilania- ładowanie kondensatora elektrolitycznego o bardzo dużej pojemności). Konstrukcja mechaniczna: anodowany profil aluminiowy koloru naturalnego, przedni i tylny dekielek wykonany z czarnego tworzywa typu ABS.

Zasilacz produkowany jest w polskiej firmie, stąd wynikają takie korzyści jak:
· Wysokie bezpieczeństwo użytkowania;
· Łatwość zakupu, brak skomplikowanych procedur i barier językowych;
· Krótka procedura zamówienia, szybkość realizacji zamówień;
· Wiarygodna gwarancja;
· Łatwy dostęp do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego (serwis realizowany przez producenta);
· Niski koszt transportu względem urządzeń sprowadzanych z zagranicy;
· Dostęp do bezpośredniej pomocy technicznej (mailowej, telefonicznej, poprzez komunikator);
· Pewność w stosunku do pochodzenia zasilacza oraz podzespołów użytych do jego produkcji;
· Kupując u polskiego producenta wspieramy rodzimą firmę.


Podstawowe parametry zasilacza


Parametry elektryczne


Wejście 230VAC, 50Hz, 130mA
Wyjście 5VDC stabilizowane, 3A

Parametry mechaniczne


Wymiary obudowy (mm) 220 x 103 x 53
Waga ok. 1,5 kg
Długość kabla 230VAC 150 cm
Zabezpieczenia

230VAC bezpiecznik szklany 5x20mm 1A (zintegrowany z gniazdem wejściowym 230V)
5VDC
wbudowane przeciwzwarciowe (działa automatycznie)