Tomanek ULPS Mini - budżetowy zasilacz do przetworników dźwięku

 • Dodaj recenzję:
  (Zobacz recenzje)
 • Dostępność: Jest Jest  (50 szt.)
 • szt.
 • Cena netto: 406,50 zł 500,00 zł

Tomanek ULPS wysokiej jakości mini liniowy zasilacz Ultra Linear Power Supply do wszelkich urządzeń Audio np. DAC-e, gramofony, CD, DVD, preampy, przedwzmacniacze, mikrokomputery, streamery, routery. Zapewnia stabilne zasilania oraz posiada skuteczne filtry.

Tomanek model ULPS mini Ultra Linear Power Supply mini (wersja na układzie LM338T)

Liniowy zasilacz ULPS mini został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w tańszych, budżetowych przetwornikach, w przypadku których użycie pełnej, tranzystorowej wersji zasilacza ULPS nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Może być on jednak stosowany w każdym DAC-u, przedwzmacniaczu, gramofonie, stremerze lub każdym innym urządzeniu wymagającym zasilania z przedziału 5-30V DC lub AC i obciążalności do 3A (obciążalność 3A dostępna jest dla najniższych napięć, dla najwyższych maksymalna obciążalność prądowa zasilacza nie może być większa niż 1A).
Zasilacz ULPS mini zbudowany jest w oparciu o transformator toroidalny, jedne z najlepszych transformatorów do zastosowań audio.
Za stabilizację napięcia wyjściowego odpowiada wysokiej jakości kostka LM338T, która zapewnia idealnie stałe napięcie wyjściowe w całym zakresie obciążalności zasilacza, charakteryzując się przy tym bardzo niskim poziomem szumów. Filtry to najwyższej jakości kondensator elektrolityczny o pojemności 10 000 uF do zastosowań audio oraz kondensatory wygładzające- tantalowe oraz ceramiczne.
Mostek o obciążalności 10A zapewnia zasilaczowi bezproblemowy start (wytrzymuje duży prąd rozruchowy, który płynie przez układ w momencie załączenia zasilania- ładowanie kondensatora elektrolitycznego o bardzo dużej pojemności).

Zasilacz posiada zabezpieczenia po stronie AC w postaci bezpiecznika szklanego 5 x 20 mm 1A oraz wbudowane zabezpieczenia po stronie DC/AC przeciwzwarciowe oraz termiczne (automatyczne).

Zasilacz jest zamknięty w obudowie z lakierowanej proszkowo blachy stalowej w kolorze czarnym.
Przewód wyjściowy DC/AC który dołączamy do zasilacza jest dodatkowo umieszczony w oplocie poliestrowym, dzięki temu mamy większą wytrzymałość mechaniczną przewodu ale także ekstrawagancki wygląd.
Konstrukcja zasilacza jest uniwersalna, dlatego też parametry zasilacza ULPS mini (napięcie wyjściowe, maksymalny prąd obciążenia) dobiera się na etapie produkcji poprzez zastosowanie odpowiednich komponentów do zakładanego napięcia i obciążalności.
Składając zamówienie należy podać jakie napięcie i prąd obciążenia ma oryginalny zasilacz oraz jaki jest rozmiar złącza zasilającego przetwornik (przydatna będzie również informacja jaki model przetwornika będzie zasilany). Na podstawie tych informacji zostanie skonfigurowany i dostarczony zasilacz.

Oprócz czysto indywidualnego doboru parametrów zasilacza ULPS mini, można go nabyć w wersjach skonfigurowanych do przetworników z poniższej listy:
http://tomanek.net.pl/webpage/lista-zastosowan-zasilaczy-tomanek-ulps.html

Specyfikacja techniczna:
 • Wejście: 230VAC, 50Hz, 130 mA
 • Wyjście: 5-30V DC stabilizowane
 • Wymiary obudowy (mm): 165 x 110 x 58
 • Waga: ok. 1,2 kg
 • Długość przewodu po stronie AC: 150 cm
 • Długość przewodu po stronie DC/AC: 100 cm
 • Zabezpieczenia po stronie AC: bezpiecznik szklany 5 x 20 mm 1A
 • Zabezpieczenia po stronie DC/AC: wbudowane przeciwzwarciowe oraz termiczne (automatyczne)
 • Gwarancja: 24 miesiące